Pomegranate Swiss Rolls-رولت خامه ایPomegranate Rolls

ترکیبات:تخم مرغ دمای اتاق 4 عدد،آب آناناس یا کمپوت آناناس 1پیمانه،  3/4  پیمانه آرد الک شده،   3/4  پیمانه شکر،1 ق چ وانیل2/1 ق چ بکینگ 
پودر،خامه شیرین فرم گرفته 2.5 ، پیمانه، سینی فر 30*40 سانتیمتر
این شیرینی آسون و خوشمزه خیلی سریع درست می شه فقط خیلی دقت می خواد.
قبل از شروع فر رو در دمای 400 فارنهایت یا 200 سانتیگراد تنظیم کنید. تمام مواد رو به جز آرد در کاسه ای بریزید و 5 دقیقه
با همزن روی سرعت ماکزیمم هم بزنید. . سپس آرد رو اضافه کنید و با قاشق خوب هم بزنید تا مخلوط شود. می توانید آرد رو موقع ریختن الک کنید و روی مواد بریزید و آروم هم بزنید. 
حالا سینی فر رو با کاغذ شیرینی یا فویل بپوشانید و کمی آرد بپاشید. مایه را در سینی بریزید و در فر داغ شده برای 10 دقیقه قرار دهید. بعد از 10 دقیقه با کبریت چک کنید که اگر به کبریت نچسبید یعنی پخته و سریع از فر بیرون بیاورید. 
از اینجا به بعد با دقت زیاد کار کنید. روی سینی را با پارچه بپوشانید و بعد از 5 دقیقه که خنک شد فویل یا کاغذ را برعکس کنید  طوری که روی رولت روی پارچه بیافتد. 
حالا سعی کنید کاغذ یا فویل را ااز رولت جداکنید. اگر جداکردن آن سخت است کاغذ را با کمی آب سرد خیس کنید تا راحت جدا شود . حالا نصف آب آناناس را روی رولت بریزید تا نرم شود. هرچه نرم تر شود کمتر خامه راجذب می کند و در نهایت همان شیرینی تردلخواه می شود. . رولت را به آرامی و با دقت و ظریف رول کنید طوریکه نشکند و حسابی فشرده شود. رول را 1 ساعت در یخچال بگذارید. بعد از 1 ساعت رول را بازکنید، پودر قند بپاشید  و نصف خامه را با لیسک روی رول بکشید و دوباره رول کنیدو 1 ساعت دیگر دریخچال بگذارید. 
برای تزیین باقی خامه را روی رول بمالید و صاف کنید. .  می توانید خامه نریزید و فقط پودر قند بپاشید و با میوه های ترش سروکنید. مثل انار، تمشک یا توت فرنگی.
نوش جون 

0 comments:

Post a Comment